Ręczniki dla niemówlaka

W pierwszych miesiącach życia, niemowlaki wymagają szczególnej opieki i troski w trakcie i po kąpieli. Dlatego odpowiedni ręcznik dla niemowlaka jest tak ważny podczas pierwszych dni życia.

Wpływ jakości ręcznik dziecko jest często niedoceniany problem, ale czasami robi różnicę dla dobrego snu dla Twojego dziecka.


Ręczniki dla niemowlaka – bawełna czy bambus

Bawełna jest nadal najczęściej używanym materiałem w produkcji dziecięcych ręczników. W ostatnich latach, 100% bawełna organiczna jest używana w produkcji ręczników dla dzieci, niemowląt oraz dziecięcej odzieży. Bawełna organiczna gwarantuje delikatność dla wrażliwej skóry dziecka i gwarantuje, że nie zmieni się po praniu. Mycie dziecka jest jedną z pierwszych doświadczenia jeżeli chodzi o jego życie, ale może stać się rodziną zabawą przy pomocy cieplutkich bawełnianych ręczników.

Bambusowe ręczniki oferują do 70% więcej absorpcji wody i naturalne właściwości antybakteryjne, które są niezwykle ważne dla zdrowia niemowlaka. Bambus jest zazwyczaj mieszany z bawełną, by zaoferować najlepsze z tych dwóch materiałów.


Ręczniki dla niemowlaka - jaki kształt?

Wraz z postępem technologii jest to niezwykle proste, by znaleźć ręczniki dla dzieci w różnych wymiarach i kształtach w sklepach internetowych, takich jak www.decorazzi.pl

Ręczniki z kapturkiem są odpowiednie dla niemowlaków do 9 miesięcy. Ich alternatywą są ręczniki w  kwadratowych kształtach w rozmiarze 100 x 100 cm. Zazwyczaj ręczniki z 100% bawełny możesz znaleźć również w prostokątnych kształtach w rozmiarach 100 x 120 cm, 80 x 120 cm lub ich kombinacji.


Ręcznik dla niemowlaka - wzory

Ręczniki dla niemowląt są w różnych wzorach i przepięknych haftach. Powszechną praktyką w niektórych krajach jest podarowanie ręczników z wyhaftowanym imieniem dzieckiem jako prezent. Proste wzorzyste ręczniki dla dzieci są zazwyczaj wykonane z bawełny organicznej lub konwencjonalnej przędzy bawełnianej. Na popularności zyskują ręczniki dla niemowląt wykonane z bambusu.


Ręcznik dla niemowlaka -  pielęgnacja

Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień z powodu stosowania środków chemicznych podczas prania. Na szczęście, na rynku dostępne są środki zmiękczające tkaninę. Zaleca się, aby ręczniki dziecięce prać w temperaturze 40 ° C. Ręczniki dla dzieci wykonane z  bambusa schną nieco później w porównaniu do ręczników z 100% bawełny.